Porady Zmarszczki 

Cera bez zmarszczek. W jaki sposób dobrać krem na zmarszczki?

Wędrując między sklepowymi alejkami, wypełnionymi po brzegi przeróżnymi specyfikami, możemy czuć się zagubieni. Etykiety zachęcają klientów, obiecując cerę bez zmarszczek, bez oznak zmęczenia, gładką i idealną.  W tym zawiłym labiryncie, warto wiedzieć, jak znaleźć idealny krem dla siebie.

Warto zacząć od przeanalizowania stanu skóry. Większość powszechnie dostępnych preparatów, producenci opatrzyli wytycznymi, co do cenzusu wiekowego potencjalnych użytkowniczek. To jednak tylko wytyczne, które mają nam pomóc, ale nie stanowią jednoznacznego wyznacznika. Najważniejsze jest to, w jakim stanie jest nasza skóra. Jeżeli pani w wieku 30. lat ma bardzo głębokie i wyraźnie zmarszczki, spowodowane niezdrowym trybem życia, używkami lub po prostu genetyką, powinna sięgnąć po krem 40+. Najczęściej bowiem sugerowany wiek wiąże się z mocą kosmetyką oraz ilością substancji aktywnych.

Cera bez zmarszczek – to możliwe!

Podstawę pielęgnacji w każdym wieku stanowią trzy kremy: na dzień, na noc oraz pod oczy. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest prosta. Po pierwsze skóra pod oczami rożni się od pozostałych miejsc twarzy. W okolicach oczu jest delikatniejsza, cieńsza, przez co szybciej pojawiają się zmarszczki. Prędzej widoczne są na niej oznaki zmęczenia i niezdrowego trybu życia. Podkrążone oczy oraz zasinienia mogą prowadzić do szybszego pojawienia się linii. Dlatego też trzeba działać delikatnie, ale skutecznie. Zbyt mocy krem może podrażnić okolice oczu. Niektóre składniki aktywne mogą bardzo podrażniać oczy, jeżeli dostaną się zbyt blisko nich. Dlatego też kremy pod oczy testowane są przez okulistów, a jednocześnie dostosowano je do potrzeb tej okolicy.

W pozostałych partiach twarzy, stosuje się kremy na dzień (np. krem przeciwzmarszczkowy Richevon) oraz na noc. To właśnie po zmroku, a przede wszystkim podczas snu, cera  się regeneruje. Właśnie wtedy komórki są w stanie wchłonąć substancje aktywne i w pełni czerpać z ich dobroczynnego działania. Na noc, warto wybierać kremy  o bogatym składzie. Powinien on zawierać takie substancje, jak witaminy (A, E, C), kwas hialuronowy, naturalne olejki, kolagen, substancje nawilżające… Za dnia cera nie jest w stanie tak efektywnie  wykorzystywać substancji aktywnych. Potrzeb jej jednak dodatkowej bariery ochronnej, którą może zapewnić odpowiednio dobrany krem. Ważne jest, aby kosmetyk aplikowany rankiem zawierał filtr przeciwsłoneczny, który uchroni nas przed zgubnym wpływem promieni. Ponadto powinien zawierać substancje nawilżające, które uchronią przed utratą nawilżenia za dnia. Mile widziana jest też witamina E, która zbuduje barierę ochronną. W kosmetykach aplikowanych na noc, niemile widziane są silikony. Nie wzbogacają kremu w wartości pielęgnacyjne, a mogą ograniczyć oddychanie skóry.  W dzień jednak można pozwolić sobie na krem z lekkimi silikonami – takimi usuwanymi za pomocą samej wody. Pomogą one  stworzyć płaszcz ochronny przed zanieczyszczeniami powietrza, a do tego stworzą cienką warstwę na skórze, która da uczucie gładkości i wypełnienia. To prosty sposób, aby skutecznie poprawić wygląd skóry w kilka sekund.

Jeżeli marzysz o cerze bez zmarszczek musisz skusić się na sumiennej, codziennej, odpowiednio dobranej pielęgnacji (sprawdź domowe maseczki na jejswiat.pl). Pomoże ona zadbać o stan skóry, opóźnić pojawianie się linii, poprawić strukturę cery oraz zatuszować drobne niedoskonałości. Pod oczy wybieraj delikatne preparaty, stworzone z myślą o tej okolicy. Za dnia pamiętaj o kremie z filtrem, a wieczorem aplikuj kosmetyk, który będzie zawierał jak najwięcej substancji odżywczych.

Bibliografia

1. Nusgens B.V., Humbert P., Rougier A., Zewnętrzne zastosowanie witaminy C, 2002

Spodoba ci się

Napisz komentarz