Porady Powstawanie Sposoby Zmarszczki 

Kiedy zaczynają powstawać i jak zlikwidować zmarszczki marionetki?

Wiele kobiet jak i mężczyzn uważa, że starzenie skóry jest nieuniknione, ale z informacji i technologii, które mamy dzisiaj, to naprawdę możesz wyglądać tak młodo jak się czujesz. Nieważne, ile masz lat w końcu zauważasz pojawianie się oznak starzenia takie jak zmarszczki, ale to nie powód do zmartwień, bo można zlikwidować je w różny sposób.

Jak zlikwidować zmarszczki marionetki?

1. Słońce. Jest to numer jeden w przyczynach zmarszczek. Podczas przebywania na zewnątrz, dbaj o skórę przy pomocy kremu z filtrem UV. Słońce jest jedną z głównych przyczyn zmarszczek, warto się zabezpieczyć, aby zapobiec tworzeniu się nowych objawów.

2. Nie wolno palić. Dym papierosowy ma duże działanie na skórę głównie poprzez uwalnianie enzym rozkładając kolagen i elastynę, ważnych składników skóry.

3. Odpowiedni sen. Jeżeli nie masz odpowiedniej ilości snu twój, organizm produkuje nadmiar kortyzolu, hormonu, który powoduje rozpad komórek skóry.

4. Sen na plecach. Śpiąc na boku możemy prowadzić do powstania linii zmarszczek w okolicach piersi,dekoltu na policzkach i brodzie.

5. Jedz więcej owoców i warzyw. Kluczem, są ich związki przeciw utleniające. Należą do nich witaminy A, C i E, jak i beta-karoten.

6. Zastosowanie kremów nawilżających (np. kremu przeciwzmarszczkowego Richevon). Nawilżenie to jedna z podstawowych sposobów dbania o skórę. Nie koniecznie musimy kupować oddzielnych preparatów.

7. Alfa-hydroksykwasy. Te naturalne kwasy owocowe mogą podnieść wierzchnią warstwę martwych komórek skóry, zmniejszając widoczność drobnych zmarszczek, zwłaszcza wokół oczu.

8. Witamina C. Może zwiększyć produkcję kolagenu, chroni przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UVA i UVB, eliminowania problemów pigmentacyjnych i poprawia stany zapalne skóry.

9. Pentapeptydy mogą zwiększyć produkcję kolagenu w skórze zniszczonej słońcem. Stosowanie miejscowo, pentapeptydy stymuluje produkcję kolagenu i linie zmarszczek.

10. Botox jest preparatem toksyny botulinowej, która działa przez zmniejszenie napięcia w mięśniach odpowiedzialnych za tworzenie się zmarszczek mimicznych (kurze łapki, zmarszczki poziome i pionowe na czole, wokół ust). Daje to efekt wygładzenia zmarszczek już istniejących i zapobiega powstawaniu nowych.

11. Wypełniacze zmarszczek. Lekarze wypełniają zmarszczki różnymi substancjami, takich jak kolagen, kwas hialuronowy i inne związki syntetyczne. Najpopularniejszym wypełniaczem zmarszczek jest kwas hialuronowy. Każdy typ działa w nieco inny sposób, z różnym skutkiem.

12. Laser. Energia ze źródła światła laserowego lub impulsy diodowe usuwają górną warstwę skóry, powodując nieznaczne, ale niezauważalne dla skóry „zranienie”. Ten naturalny system rozpoczyna produkcję kolagenu skóry na wysokich obrotach.

13. Peeling chemiczny. Do usuwania drobnych zmarszczek można zastosować coraz popularniejsze peelingi chemiczne. Za jego pomocą można usuwać warstwy naskórka na różnych poziomach, uzyskując pożądane efekty.

14. Dermabrazja. Urządzenie ssące próżniowe stosowane w parze z delikatnymi kryształkami chemicznymi, dermabrazja pomaga usunąć wierzchnią warstwę komórek skóry i wprowadzają nowe. W procesie, drobne linie zmarszczek wydają się znikać.

15. Wypełniacze zmarszczek autologicznych. Tłuszcz jest najczęściej stosowana substancja w tej kategorii. Twój własny tłuszcz jest chirurgicznie usunięty z uda, pośladków lub brzucha a następnie wstrzykiwany w inne części ciała, które wypełniają np. zmarszczki.

Bibliografia

1. Górska A., Graboś A., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Profesjonalna pielęgnacja twarzy, 2018
2. Martini M., Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007

Spodoba ci się

Napisz komentarz