trwały maijaż brwiPorady 

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny co to?

Makijaż permanentny brwi to trwały makijaż, który pozwoli się cieszyć pięknymi brwiami na długo. Często klientki salonów urody pytają o makijaż permanentny jak długo się utrzymuje? Wszystko zależy od ilości tuszu, jaki został wprowadzony oraz jego jakości. Najczęściej taki makijaż utrzymuje się przez co najmniej 2-4 lata. Należy po tym czasie wykonać niewielką korektę.

zabieg kosmetyczny
Makijaż permanentny brwi metody

Makijaż permanentny jest zależny od wyboru klienta i może polegać na metodzie włoskowej, piórkowej albo cieniowaniu.

Makijaż permanentny brwi metoda piórkowa i makijaż permanentny metoda włoskowa

Zarówno metoda włoskowa jak i piórkowa polega na nakładaniu pod skórę niewielkiej ilości tuszu w postaci niewielkich kreseczek, które przypominają niewielkie włoski. Ta metoda jest idealna do poprawiania niewielkich ubytków w brwiach, kiedy np. zostały wcześniej nieumiejętnie wyregulowane i w niektórych miejscach brakuje nam włosków. Te metody pozwolą na łatwe nadanie kształtu brwiom i optyczne ich powiększenie i pogrubienie. Staną się grubsze, ale ich wygląd nadal będzie naturalny.

Makijaż permanentny brwi metoda cieniowania

Makijaż permanentny tą metodą jest przede wszystkim przeznaczony dla Pań, które nie mają własnych brwi, a chcą by makijaż permanentny wyglądał naturalnie. Tusz nakładany w formie cieniowanej daje nam trójwymiarowe brwi o ładnym konturze, co bardzo pomaga w nadaniu im jak najbardziej naturalnego kształtu.
Makijaż permanentny brwi jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego warto zapoznać się z przeciwwskazaniami do tego zabiegu.

Makijaż permanentny przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:
-ciąża i karmienie piersią
-świeża opalenizna
-rany w obrębie miejsca zabiegowego
-alergia
-alergia na tusz
-choroby oczu

Przed zabiegiem wykonywany jest test alergiczny. Wprowadzany jest tusz pod skórę i jeśli nie wystąpiła żadna reakcja, np. zaczerwienienie, czy świąd, to zabieg można wykonać.
Należy zawsze zapytać w salonie, w którym chcemy wykonać makijaż permanentny, czy taki test jest wykonywany przed każdym zabiegiem.

brwi kobiety
Jeśli chodzi o makijaż permanentny ust, czy makijaż permanentny oczu, to również wykonuje się test, a zabieg ma takie same przeciwwskazania jak w przypadku makijażu permanentnego brwi.
Makijaż permanentny oczu wykonuje się jako dekoracyjną kreskę na górnej powiecie. Daje to bardzo ładny efekt zagęszczenia rzęs.
Makijaż permanentny ust polega na wypełnieniu ust barwnikiem, co optycznie zwiększa usta. Kontur wyrównuje ich niedoskonałości dzięki czemu są pełniejsze i bardziej równe. Dobierany jest kolor tuszu, który będzie pasował do karnacji klientki oraz do kształtu i wielkości ust. Najczęściej stosuje się delikatne, naturalne kolory, by makijaż nie był nienaturalny.

Makijaż permanentny to bardzo dobre wyjście dla Pań, które nie chcą tracić czasu na makijaż codzienny, zwłaszcza jeśli nie mogą używać wielu kosmetyków. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale również świetnie sprawdza się u Pań, które często korzystają z siłowni i basenów, gdzie nie powinno się mieć na sobie wielu kosmetyków. Polecany jest także tym kobietom, które chciałyby poprawić swoje spojrzenie, ponieważ mają np. niewielkie oczy, czy wąskie usta.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ W PROFESJONALNYM SALONIE KOSMETYCZNYM
Salon kosmetyczny Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Skłodowskiej-Curie 3
(budynek Polon Park, 2 piętro)
80-210 Gdańsk Wrzeszcz
tel. +48 791 604 604
gdansk@clinicacosmetologica.pl

Spodoba ci się

Napisz komentarz