Sposoby Zmarszczki 

Zmarszczki marionetki – ćwiczenia!

Zmarszczki marionetki to jedne z tych, które stają się coraz bardziej widoczne, wraz z postępującym procesem starzenia się skóry. To bruzdy grawitacyjne, niestety łatwo zauważalne i zmieniające niekorzystnie owal naszej twarzy.

Zmarszczki marionetki biegną od kącików ust ku dołowi, aż do brody. Uznaje się, że częściej i szybciej tworzą się u osób, których mimika twarzy układa się w grymas złości czy smutku.

Chociaż proces starzenia się skóry rozpoczyna się już około 20 roku życia, to zmarszczki marionetki stają się problemem najczęściej po 40 urodzinach. Bruzdy stają się wtedy głębokie, broda i owal całej twarzy „opada”. Twarz staje się do tego wiotka i przesuszona.

Chociaż nie da się w pełni zatrzymać naturalnego procesu starzenia się skóry, to możliwe staje się jego opóźnienie bądź złagodzenie niepożądanych objawów. W ramach medycyny estetycznej, dostępnych jest co najmniej kilka zabiegów, dzięki którym nawet głębokie zmarszczki staną się łagodne i praktycznie niewidoczne. Oto niektóre z nich.

Peelingi chemiczne

Nałożona na twarz mieszanka kwasów i odżywczych witamin sprawi, że skóra nie tylko się złuszczy, ale otrzyma też cały pakiet substancji, które pobudzą tkankę skórną do naturalnej regeneracji. Kilka zabiegów w regularnych odstępach czasu sprawi, że skóra stanie się gładka, nawilżona i jędrna. Preparat, z którego będzie wykonany peeling, musi być dobrany indywidualnie dla danego pacjenta. Lekarz bierze pod uwagę skalę problemu, ogólną kondycję skóry oraz stan zdrowia całego organizmu.

Zabiegi z zastosowaniem bezpiecznych peelingów wykonywane są zazwyczaj u pacjentów, u których zmarszczki marionetki dopiero powstają. To osoby w wieku 30-40 lat. Peelingi są też doskonałą metodą uzupełniającą całościową terapię przeciwzmarszczkową.

Wypełniacze

Efekty ostrzykiwania skóry twarzy wypełniaczem są niemal natychmiastowe. Bruzdy zostają wypełnione preparatem z kwasem hialuronowym. Co więcej, wstrzykiwana substancja zawiera też cały kompleks witamin, które wnikają w głąb skóry, niszczą uszkodzone komórki i sprawiają, że produkcja tych nowych następuje w szybkim tempie. Zabieg wypełniający zmarszczki trwa kilka minut, ale efekty nie są trwałe. Należy go powtórzyć mniej więcej po 6 miesiącach. Wypełniacze są idealne dla pacjentów 30-50-letnich.

Nici liftingujące

Sama formuła zabiegu jest prosta. Rozpuszczalne nici wszczepia się pod skórę. Ich zadaniem nie jest podtrzymywanie skóry, ale wydzielanie związków, które będą pobudzać elastynę, kolagen i kwas hialuronowy do wzmożonej produkcji. W efekcie obwisłe tkanki ulegają wzmocnieniu, skóra staje się napięta i wygładzona. Dobroczynne działanie nici jest natychmiastowe, a efekt jest trwały nawet przez 210 dni. Zabieg ten polecany jest osobom, u których zmarszczki marionetki są już bardzo widoczne. Zazwyczaj są to pacjenci w wieku 50-60 lat.

Warto również sprawdzić, jakimi metodami możesz pozbyć się zmarszczek w domu.

Ponadto powyższe zabiegi w niektórych przypadkach nie są konieczne – czasami wystarczy stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego np. Richevon.

Zmarszczki marionetki – ćwiczenia

Joga twarzy to idealny sposób na opóźnienie procesu starzenia się skóry, przez który pojawiają się zmarszczki marionetki – ćwiczenia są świetną metodą profilaktyczną. Można je również wykonywać, kiedy bruzdy są już widoczne. Tak naprawdę, odpowiedni masaż twarzy jest polecany na każdym etapie tworzenia i pogłębiania się załamań skóry. Nigdy nie spowoduje niekorzystnych efektów, natomiast zawsze wpłynie pozytywnie na poszczególne partie twarzy. Ćwiczenia dotlenią skórę, usprawnią ukrwienie i pobudzą tkankę do procesów odbudowy.

Gimnastyka powinna trwać co najmniej 15 minut, można ją wykonywać codziennie. Ćwiczenia na zmarszczki marionetki to przede wszystkim:

  •  zaciskanie warg i wyciąganie ich do przodu,
  •  głośne i wyraźne wymawianie samogłosek,
  •  uśmiechanie się,
  •  wysuwanie i cofanie żuchwy,
  •  nabieranie powietrza w policzki i przesuwanie go z jednego do drugiego.

Bibliografia

1. Rosa Pena Ferreira M., P. C. Costa P.C. , Bahia F.M., Efficacy of anti‐wrinkle products in skin surface appearance: a comparative study using non‐invasive methods, 2010
2. Żurowska K., Kwas hialuronowy-natura, zastosowanie i rola w organizmie, 2009
3. Jurkowska S., Surowce kosmetyczne, 2005

Spodoba ci się

Napisz komentarz